2020-as Australian Open – női páros

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
2020-as Australian Open
női páros
CímvédőkAUS Samantha Stosur,
CHN Csang Suaj
GyőztesekHUN Babos Tímea,
FRA Kristina Mladenovic

 ← 201920202021 → 
2020-as Australian Open
versenyszámai
Férfi egyes
Női egyes
Férfi páros
Női páros
Vegyes páros
2020-as Grand Slam-tornák
női páros tornái
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open

Ez a szócikk tartalmazza a 2020-as Australian Open női páros mérkőzéseit.

A címvédő az ausztrál Samantha Stosur és a kínai Csang Suaj párosa volt, akik azonban ebben az évben nem együtt indultak. Már az olimpiára gondolva Stosur párja az ausztrál Ellen Perez volt, míg Csang Suaj a kínai Peng Suaj párjaként vett részt az idei tornán. Ebben az évben Samantha Stosur és Csang Suaj párosa is az első fordulóban esett ki.

A női párosok versenyén két magyar kapott lehetőséget az indulásra. Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic párjaként 2018-ban már megszerezte a trófeát, és ebben az évben a 2019-es döntőben elszenvedett vereségen igyekeztek javítani. Stollár Fanny párosban először indul az Australian Openen, párja az ukrán Dajana Jasztremszka volt, és az első körben estek ki.

A győzelmet 2018 után ismét Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa szerezte meg, miután a döntőben 6–2, 6–1 arányban legyőzték az első kiemelt tajvani Hszie Su-vej és a cseh Barbora Strýcová párosát. Ezzel Babos Tímea a harmadik, Kristina Mladenovic a negyedik páros Grand Sam-tornagyőzelmét szerezte.

Kiemelések[szerkesztés]

Sorsolási tábla[szerkesztés]

  • Q = selejtezőből feljutott
  • WC = szabadkártyás
  • LL = szerencsés vesztes
  • ALT = helyettes
  • PR = védett ranglista
  • r = feladta
  • w/o = az ellenfél visszalépett
  • d = kizárták

Döntők[szerkesztés]

  Negyeddöntők Elődöntők Döntő
                                       
  1 TPE Hszie Su-vej
 CZE Barbora Strýcová
6 6  
USA Jennifer Brady
 USA Caroline Dolehide
2 2  
  1 TPE Hszie Su-vej
 CZE Barbora Strýcová
6 6  
  4 CZE Barbora Krejčíková
 CZE Kateřina Siniaková
2 3  
4 CZE Barbora Krejčíková
 CZE Kateřina Siniaková
3 6 6
  6 CAN Gabriela Dabrowski
 LAT Jeļena Ostapenko
6 2 3  
    1 TPE Hszie Su-vej
 CZE Barbora Strýcová
2 1
  2 HUN Babos Tímea
 FRA Kristina Mladenovic
6 6
  7 TPE Csan Hao-csing
 TPE Latisha Chan
79 6  
3 BEL Elise Mertens
 BLR Arina Szabalenka
67 2  
7 TPE Csan Hao-csing
 TPE Latisha Chan
5 2
  2 HUN Babos Tímea
 FRA Kristina Mladenovic
7 6  
USA Cori Gauff
 USA Catherine McNally
2 4
  2 HUN Babos Tímea
 FRA Kristina Mladenovic
6 6  

Felső ág[szerkesztés]

1. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntő
1 TPE Hszie Su-vej
 CZE Barbora Strýcová
6 7  
CZE Marie Bouzková
 SLO Tamara Zidanšek
3 5     1 TPE Hszie Su-vej
 CZE Barbora Strýcová
6 7  
USA Lauren Davis
 SUI Viktorija Golubic
77 1 6     USA Lauren Davis
 SUI Viktorija Golubic
1 5  
WC AUS Destanee Aiava
 AUS Lizette Cabrera
65 6 1       1 TPE Hszie Su-vej
 CZE Barbora Strýcová
6 6  
CRO Darija Jurak
 SRB Nina Stojanović
6 6       CRO Darija Jurak
 SRB Nina Stojanović
4 4  
PR UKR Katerina Bondarenko
 SRB Aleksandra Krunić
1 4     CRO Darija Jurak
 SRB Nina Stojanović
3 6 6
WC AUS Maddison Inglis
 AUS Kaylah McPhee
6 6     WC AUS Maddison Inglis
 AUS Kaylah McPhee
6 3 1  
14 UKR Ljudmila Kicsenok
 CHN Jang Csao-hszüan
4 1       1 TPE Hszie Su-vej
 CZE Barbora Strýcová
6 6
12 AUS Ellen Perez
 AUS Samantha Stosur
4 6 5       USA Jennifer Brady
 USA Caroline Dolehide
2 2
ESP Lara Arruabarrena
 TUN Unsz Dzsábir
6 1 7     ESP Lara Arruabarrena
 TUN Unsz Dzsábir
6 6  
USA Vania King
 USA Christina McHale
6 3 61     USA Bernarda Pera
 CZE Renata Voráčová
2 4  
USA Bernarda Pera
 CZE Renata Voráčová
1 6 710       ESP Lara Arruabarrena
 TUN Unsz Dzsábir
2 1
ESP Georgina García Pérez
 ESP Sara Sorribes Tormo
6 6       USA Jennifer Brady
 USA Caroline Dolehide
6 6  
AUS Monique Adamczak
 SLO Katarina Srebotnik
2 4     ESP Georgina García Pérez
 ESP Sara Sorribes Tormo
1 6 3
USA Jennifer Brady
 USA Caroline Dolehide
6 6     USA Jennifer Brady
 USA Caroline Dolehide
6 3 6  
5 USA Nicole Melichar
 CHN Hszü Ji-fan
3 4  

2. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntő
4 CZE Barbora Krejčíková
 CZE Kateřina Siniaková
6 4 6  
GER Anna-Lena Friedsam
 GER Laura Siegemund
4 6 1     4 CZE Barbora Krejčíková
 CZE Kateřina Siniaková
3 6 6  
BEL Kirsten Flipkens
 USA Taylor Townsend
6 6     BEL Kirsten Flipkens
 USA Taylor Townsend
6 1 3  
GER Tatjana Maria
 LAT Anastasija Sevastova
4 4       4 CZE Barbora Krejčíková
 CZE Kateřina Siniaková
7 3 7  
USA Desirae Krawczyk
 USA Jessica Pegula
6 6       16 USA Sofia Kenin
 USA Bethanie Mattek-Sands
5 6 5  
ROU Irina-Camelia Begu
 CZE Kristýna Plíšková
3 2     USA Desirae Krawczyk
 USA Jessica Pegula
0 67
WC TPE Lee Ya-hsuan
 TPE Wu Fang-hsien
4 3     16 USA Sofia Kenin
 USA Bethanie Mattek-Sands
6 79  
16 USA Sofia Kenin
 USA Bethanie Mattek-Sands
6 6       4 CZE Barbora Krejčíková
 CZE Kateřina Siniaková
3 6 6
9 CHN Tuan Jing-jing
 CHN Cseng Szaj-szaj
3 2       6 CAN Gabriela Dabrowski
 LAT Jeļena Ostapenko
6 2 3
USA Hayley Carter
 BRA Luisa Stefani
6 6     USA Hayley Carter
 BRA Luisa Stefani
6 7  
CHN Han Hszin-jün
 CHN Csu Lin
6 1     CHN Han Hszin-jün
 CHN Csu Lin
2 5  
PR UKR Nagyija Kicsenok
 IND Szánija Mirza
2 0r       USA Hayley Carter
 BRA Luisa Stefani
4 6 4
USA Asia Muhammad
 USA Sabrina Santamaria
6 3 6       6 CAN Gabriela Dabrowski
 LAT Jeļena Ostapenko
6 1 6  
WC AUS Priscilla Hon
 AUS Storm Sanders
3 6 3     USA Asia Muhammad
 USA Sabrina Santamaria
2 4
GRE María Szákari
 AUS Ajla Tomljanović
5 3     6 CAN Gabriela Dabrowski
 LAT Jeļena Ostapenko
6 6  
6 CAN Gabriela Dabrowski
 LAT Jeļena Ostapenko
7 6  

Alsó ág[szerkesztés]

3. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntő
7 TPE Csan Hao-csing
 TPE Latisha Chan
77 6  
GEO Okszana Kalasnikova
 JPN Kato Miju
63 3     7 TPE Csan Hao-csing
 TPE Latisha Chan
6 6  
RUS Jekatyerina Alekszandrova
 ROU Irina Bara
1 2     USA Kaitlyn Christian
 CHI Alexa Guarachi
4 2  
USA Kaitlyn Christian
 CHI Alexa Guarachi
6 6       7 TPE Csan Hao-csing
 TPE Latisha Chan
77 6  
JPN Doi Miszaki
 ROU Monica Niculescu
65 6 6       JPN Doi Miszaki
 ROU Monica Niculescu
65 4  
RUS Anna Kalinszkaja
 KAZ Julija Putyinceva
77 4 2     JPN Doi Miszaki
 ROU Monica Niculescu
6 7
JPN Hibino Nao
 JPN Ninomija Makoto
6 6     JPN Hibino Nao
 JPN Ninomija Makoto
2 5  
11 CZE Lucie Hradecká
 SLO Andreja Klepač
4 0       7 TPE Csan Hao-csing
 TPE Latisha Chan
79 6
13 RUS Veronyika Kugyermetova
 USA Alison Riske
6 6       3 BEL Elise Mertens
 BLR Arina Szabalenka
67 2
CHN Peng Suaj
 CHN Csang Suaj
3 3     13 RUS Veronyika Kugyermetova
 USA Alison Riske
6 6  
RUS Anna Blinkova
 CHN Vang Ja-fan
5 0     EST Anett Kontaveit
 LUX Mandy Minella
4 4  
EST Anett Kontaveit
 LUX Mandy Minella
7 6       13 RUS Veronyika Kugyermetova
 USA Alison Riske
7 3 2
WC AUS Jaimee Fourlis
 AUS Arina Rodionova
77 6       3 BEL Elise Mertens
 BLR Arina Szabalenka
5 6 6  
Alt CAN Sharon Fichman
 SWE Cornelia Lister
64 2     WC AUS Jaimee Fourlis
 AUS Arina Rodionova
2 5
PR USA Catherine Bellis
 CZE Markéta Vondroušová
6 3 3     3 BEL Elise Mertens
 BLR Arina Szabalenka
6 7  
3 BEL Elise Mertens
 BLR Arina Szabalenka
3 6 6  

4. csoport[szerkesztés]

Első kör   Második kör   Harmadik kör   Negyeddöntő
8 CZE Květa Peschke
 NED Demi Schuurs
6 6  
HUN Stollár Fanny
 UKR Dajana Jasztremszka
4 2     8 CZE Květa Peschke
 NED Demi Schuurs
3 4  
CZE Karolína Muchová
 SUI Jil Teichmann
3 2     USA Cori Gauff
 USA Catherine McNally
6 6  
USA Cori Gauff
 USA Catherine McNally
6 6       USA Cori Gauff
 USA Catherine McNally
4 7 6  
USA Danielle Collins
 POL Alicja Rosolska
5 7 6       10 JPN Aojama Súko
 JPN Sibahara Ena
6 5 3  
UKR Katerina Kozlova
 POL Magda Linette
7 5 0     USA Danielle Collins
 POL Alicja Rosolska
BEL Greet Minnen
 BEL Alison Van Uytvanck
5 62     10 JPN Aojama Súko
 JPN Sibahara Ena
w/o  
10 JPN Aojama Súko
 JPN Sibahara Ena
7 77       USA Cori Gauff
 USA Catherine McNally
2 4
15 SVK Viktória Kužmová
 BLR Aljakszandra Szasznovics
6 4 6       2 HUN Babos Tímea
 FRA Kristina Mladenovic
6 6
WC AUS Alexandra Bozovic
 AUS Amber Marshall
2 6 3     15 SVK Viktória Kužmová
 BLR Aljakszandra Szasznovics
6 7  
FRA Alizé Cornet
 FRA Fiona Ferro
4 77 65     KAZ Zarina Dias
 KAZ Jelena Ribakina
4 5  
KAZ Zarina Dias
 KAZ Jelena Ribakina
6 61 710       15 SVK Viktória Kužmová
 BLR Aljakszandra Szasznovics
64 3
WC AUS Jessica Moore
 AUS Astra Sharma
2 3       2 HUN Babos Tímea
 FRA Kristina Mladenovic
77 6  
AUS Ashleigh Barty
 GER Julia Görges
6 6     AUS Ashleigh Barty
 GER Julia Görges
5 4
SLO Dalila Jakupović
 ROU Raluca Olaru
5 3     2 HUN Babos Tímea
 FRA Kristina Mladenovic
7 6  
2 HUN Babos Tímea
 FRA Kristina Mladenovic
7 6  

Jegyzetek[szerkesztés]

Források[szerkesztés]